Onemocnění dýchacích cest, COVID:

 
 
Volejte předem, zejména v případě  onemocnění dýchacích cest (teplota, kašel, rýma, bolest hlavy, bolesti svalů , kloubů, ale i průjem, zvracení). I když si myslíte, že se nejedná o COVID, mějte respirátor! 
Myslete na ostatní pacienty v poliklinice, v čekárně, ale i na nás.  Nemám náhradníka ani za sebe, ani za sestřičku  a riziko nákazy máme všichni stejné!
 
Voláte-li proto,  že budete potřebovat zůstat doma,  budu potřebovat  Vaše telefonní číslo, emailovou adresu a místo pobytu (přesnou adresu včetně PSČ)  během pracovní neschopnosti a adresu  sídla zaměstnavatele.  Připravte si tyto údaje prosím předem, neboť jinak zbytečně blokujte telefonní linku všem ostatním.
 
V případě příznaků podezřelých z COVID infekce je postup následující:
     
        1.   Vystavím Vám elektronickou žádanku na odběr COVID.
 
  • Aktuálně doporučuji již jen odběrové místo FN Bory. Funguje ještě Bioptická laboratoře a EUC klinika Denis nábřeží, oboje ale jen v omezených hodinách
  • Výsledek Vám přijde většinou do  24 hodin formou SMS nebo emailu.  Výsledek nám sdělte.
  • V případ pozitivity COVID je nutné zůstat v isolaci 7 dní od testu. Za předpokladu, že poslední 2 dny (z  těchto 7 dní) jste bez příznaků, pak lze isolaci ukončit a vrátit se do zaměstnání nebo obecně mezi lidi.  Kontrolní test se neprovádí.
  • Karanténa už nařízená není pro nikoho.