Nejčastější dotazy resp. postup při podezření na COVID infekci

 
 
Volejte předem, zejména v případě  onemocnění dýchacích cest (teplota, kašel, rýma, bolest hlavy, bolesti svalů , kloubů, ale i průjem, zvracení). Nechoďte k nám bez předchozí domluvy, myslete na ostatní pacienty v poliklinice, v čekárně, ale i na nás, můžete mít COVID!!   Nemám náhradníka ani za sebe, ani za sestřičku  a riziko nákazy máme všichni stejné!
 
Voláte-li proto,  že budete potřebovat zůstat doma,  budu potřebovat  Vaše telefonní číslo, emailovou adresu a místo pobytu (přesnou adresu včetně PSČ)  během pracovní neschopnosti a adresu  sídla zaměstnavatele.  Připravte si tyto údaje prosím předem, neboť jinak zbytečně blokujte telefonní linku všem ostatním.
 
V případě příznaků podezřelých z COVID infekce nebo po kontaktu s COVID+ osobou je postup následující:
 
  • Vystavím Vám elektronickou žádanku na odběr COVID.
  • Elektronickou žádanku nedostanete ode mne  ani do ruky, ani elektronicky, žádanku odesílám do celostátní sítě, tedy do všech odběrových míst. Sami si vyberete, kam se objednávte k testování.  K odběru se dostavíte pouze s kartičkou pojištovny a občanským průkazem. Podle rodného čísla bude Vaše žádanka v systému dohledána a proveden zdarma PCR test.
  • nejbližší odběrové místo je zde stavební buňka před poliklinikou (pozor aktuálně od 1.5.2022 zavřená!!!), tel k objednání 774 033 700 nebo www.privamed-covid.cz.
  • Další možností například parkoviště u Hornbachu, kde je rovněž stavební buňka,  nemusíte vystupovat z auta.
  • Není výhra otestovat se co nejdříve, protože při nevhodném načasování může být test falešně negativní. Doporučuje se provést odběr 5.-7. den od kontaktu  s pozitivní osobou ( resp. ode dne testu této osoby) nebo 2. den příznaků.
  • Výsledek Vám přijde většinou do  24 hodin formou SMS nebo emailu.  Výsledek nám sdělte.
  • V případ pozitivity COVID je nutné zůstat v isolaci 7 dní od testu. Za předpokladu, že poslední 2 dny (z  těchto 7 dní) jste bez příznaků, pak lze isolaci ukončit a vrátit se do zaměstnání nebo obecně mezi lidi.  Kontrolní test se neprovádí.
  • Karanténu (v případě kontaktu  bez příznaků) vystavuji elektronicky,    jedná se o elektronickou neschopenku, v  které je kodem vyznačeno, že jste v karanténě, posílám automaticky přes ČSSZ k Vašemu zaměstnavateli.
  • Pracovní neschopnost (v případě příznaků nemoci)  vystavuji elektronicky a stejným způsobem  posílám přes ČSSZ k Vašemu zaměstnavateli.
  • Ukončuji oboje elektronicky. Současný systém elektronické neschopenky   a  aktuální režim v pandemii umožnuje to, že za Vás vše zařídím a  lékaři nechodíte pro žádný "marodní lístek",  vše domluvíme distančně - telefonicky. Ale nezapomeňte mi k ukončení neschopenky zavolat!!